کتاب ” مجموعه تست های شیـمی دهم” در قطع رحلی منتشر شد

شیمی انتشارات اودیسهکتاب شیمی دهم انتشارات اودیسه

شیمی انتشارات اودیسه

کتاب دیگری را با نام مجموعه تست های شیمی دهم به مجموعه کتاب های انتشارات اودیسه اضافه نمودیم.

گرایش به امتحان گیری و آزمودن دانش آموزان توسط دبیران باعث گردید تا انتشارات اودیسه در راستای تسهیل آموزش برای نتیجه گیری بهتر و انگیزه بیشتر دانش آموزان این کتاب را مهیا نماید.

پس از آموزش و حل تمرینات کتاب درسی بهتر است که دانش آموزان خودشان را با یک یا چند آزمون محک زده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند.

این مجموعه مکمل خوبی برای کتاب درسی شیمی است؛ ضمن این که سعی شده تا هم راستا با فعالیت ها، کار درکلاس ها و تمرین های کتاب درسی باشد.

کتاب مجموعه تست های شیمی دهم شامل ۳ فصل است که در آغاز هر فصل مطالب کتاب به صورت سئوالات چهارگزینه ای بیان گردیده است. در پایان هر فصل کلید تست ها قرار داده شده است و سپس پاسخ های کامل تشریحی آمده است.

یک مطالعه‌ی خوب از فاکتورهایی شامل تمرکز حین مطالعه، حل تمرین‌های تشریحی متعدد، تست‌زنی و مرور تشکیل شده است و به جد می‌توان گفت که مرحله‌ی تفهیم و درک مطلب در همان قسمت دوم یعنی استفاده از کتاب تست گنجانده شده است. متأسفانه بعضی از دانش‌آموزان با تصور این‌که می‌توانند پس از مطالعه‌ی یک مطلب درصد قابل قبولی کسب کنند مسیر را کمی عجولانه طی می‌کنند و در آزمون نیز به اکثر سؤال‌ها پاسخ اشتباه می‌دهند؛ زیرا آشنایی نسبی با مطالب سؤال آن‌ها را وسوسه می‌کند و چون قبلاً سؤال‌های تشریحی مختلف را در مورد آن مبحث کار کرده‌اند نمی‌توانند به گزینه‌ی مناسب دست یابند.

راه چاره در طی کردن دقیق و برنامه‌‌‌محور مطالعه است؛ مخصوصاً در درس‌هایی مثل ریاضی ، فیزیک و شیمی بهترین انتخاب قبل از تست‌زنی استفاده از کتاب‌های درسی و آنگاه کتاب مجموعه تست ها است.

امیدواریم با ارائه این کتاب گامی هر چند کوچک در اعتلای سطح دانش و آموزش کشور عزیزمان ایران برداشته باشیم.

در پایان لازم به ذکر است که این مجموعه نیز مانند هر کتابی عاری از خطا و اشتباه نبوده و از شما خوانندگان محترم بالاخص دبیران ارجمند تقاضا داریم نظر اصلاحی خود را به ایمیل انتشارات اودیسه shfirozi@gmail.com یا با درج نظر در سایت انتشارات اودیسه Odyse.ir به اطلاع ما برسانید.

اولین نفر باشید که نظر می دهید on "کتاب ” مجموعه تست های شیـمی دهم” در قطع رحلی منتشر شد"

Leave a comment