هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب به تیراژ و تعداد صفحات و سایز کتاب قابل تغییر و متغیر است .

در حالت کلی هزینه چاپ کتاب به صورت زیر است :

قیمت چاپ ، کاغذ و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و… تعیین میشود .

خدماتی مانند صفحه آرایی، طراحی جلد و انجام مراحل اداری که به تیراژ و تعداد صفحات کتاب بستگی ندارد.

در چاپ کتاب با تیراژ کم ، چون چاپ دیجیتال انجام میشود و هزینه بالایی دارد، فروش کتاب در این تیراژ به صرفه نیست و در تیراژ های پایین ، هزینه انجام شده بر روی هر کتاب حتی از قیمت خود کتاب هم بیشتر میشود .

پس در حالت کلی کسانی که هدفشان از چاپ کتاب ، چیزی غیر از کسب درآمد است میتوانند کتاب های خود را با تیراژ کم چاپ کنند. و کسانی که میخواهند از چاپ کتاب خود به در آمد برسند میتوانند با توجه به موضوع کتاب و مخاطبان خود و با در نظر گرفتن هزینه چاپ کتاب ، اقدام نمایند.

سامانه محاسبه آنلاین و اتوماتیک هزینه چاپ کتاب شما

چاپ کتاب از نظر سرمایه گذاری به سه روش انجام میشود :

۱-سرمایه گذاری توسط ناشر : که بیشتر برای افراد معروف و با سابقه کتابهای موفق میباشد .

چنانچه فرد معروف و یا با سابقه کتاب پرفروش نیستید به سختی میتوانید ناشری پیدا کنید که حاضر شود بر روی کتاب شما ریسک و سرمایه گذاری نماید.

۲- مشارکت در نشر کتاب : تجربه ثابت میکند که ناشران فقط در صورتی حاضر به سرمایه گذاری و مشارکت واقعی با شما میباشند که اطمینان صد درصدی از فروش شما داشته باشند . در غیر این صورت اگر ناشری حاضر به مشارکت با شما شد احتیاط کنید!

۳-سرمایه گذاری مولف در چاپ کتاب : چنانچه جزو افراد گروه اول نیستید به احتمال بسیار زیاد خودتان باید دست به جیب شوید. افرادی که اقدام به چاپ کتاب شان با سرمایه خود می کنند بیشتر جزو سه گروه هستند:

الف) انتشار کتاب برای کسب درآمد : در چاپ کتاب با سرمایه خود ، معمولا ضرر میکنید. زیرا با توجه به وضعیت کتاب خوانی اکیداً اخطار می کنم چنانچه جزو این دسته افراد هستید چاپ کتاب با سرمایه خود را فراموش کنید زیرا به احتمال بسیار زیاد متضرر خواهید شد.

ب) چاپ کتاب برای تقویت رزومه در مصاحبه دکتری و افزایش قدرت علمی و… .

ج) چاپ کتاب های ادبی و عمومی که بیشتر با انگیزه فرهنگی و شخصی صورت می گیرد و افراد این گروه بیشتر فقط می خواهند اثرشان منتشر شود.

اولین نفر باشید که نظر می دهید on "هزینه چاپ کتاب"

Leave a comment